![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-1.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-3-1024x768.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-4.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-6.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-7.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-8.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-12.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-14.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-15.jpg)
![](https://uniq-love.com/wp-content/uploads/2023/04/deksameni-latomeiou-elmeni-20.jpg)
Η Δεξαμενή έχει επιφάνεια περίπου 5000 m2 και έχει επενδυθεί με Μεμβράνη HDPE πάχους 1.5mm. Για την προστασία της μεμβράνης τοποθετήθηκε κάτω από την μεμβράνη Γεωύφασμα 300γρ/ m2. Οι εργασίες επένδυσης ξεκίνησαν τον Ιούλιο του 2018 και ολοκληρώθηκαν σε 5 εργάσιμες μέρες. Η Δεξαμενή κατασκευάστηκε για να αντικαταστήσει την φθαρμένη από τα χρόνια Δεξαμενή και για σκοπούς λειτουργίας του Λατομείου.